Články

Primátorka Karlových Varů podpořila Tříkrálovou sbírku.
13. ledna 2021 Články

Primátorka Karlových Varů podpořila Tříkrálovou sbírku.

Děkujeme paní primátorce Karlových Varů Andree Pfeffer Ferklové za podporu Tříkrálové sbírky!  Statická kasička je umístěna i na karlovarském magistrátě na Moskevské ulici.  Přispět je možné i online www.trikralovasbirka.cz, a to až do 30. dubna 2021. Za dary srdečně děkujeme. FCH Karlovy Vary.

My tři králové jdeme k vám
11. ledna 2021 Články

My tři králové jdeme k vám

Sbírka ONLINE  

Pozdravení a požehnání Tříkrálové sbírce od biskupa plzeňského Tomáše Holuba
8. ledna 2021 Články

Pozdravení a požehnání Tříkrálové sbírce od biskupa plzeňského Tomáše Holuba

Video s poselstvím biskupa plzeňského Tomáše Holuba k Tříkrálové sbírce 2021.

Tříkrálová sbírka 2021 v Týdenním stacionáři pro seniory
6. ledna 2021 Články

Tříkrálová sbírka 2021 v Týdenním stacionáři pro seniory

Kasička v Týdenním stacionáři pro seniory

Tříkrálová sbírka a PES
22. prosince 2020 Články

Tříkrálová sbírka a PES

Tříkrálovou sbírku hlídá PES Milí přátelé Tříkrálové sbírky, v případě, že nebudou vydána nová vládní opatření, budeme se při koledování řídit níže uvedenou tabulkou. Na akutální vládní opatření budeme pružně reagovat.  S ohledem na situaci vám bohužel nemůžeme slíbit, že Vás koledníci osobně navštíví. Například v Plzni máme o třetinu méně koledníků než v minulém roce, v některých obcích, kde se tradičně koledovalo, nám nyní tříkrálové skupinky chybějí (Staňkov). Zachovejte nám přízeň, i když se třeba neuvidíme osobně. S koledníky se ale budete vždy moci setkat online, a to na oficiálním webu sbírky www.trikralovasbirka.cz, kde je připravena i online kasička. Těšíme se na vás osobně i online!

Poděkování za dar – Globus lepší svět
18. prosince 2020 Články

Poděkování za dar – Globus lepší svět

Děkujeme za finanční dar Globusu lepší svět, který nám pomohl zmírnit dopad uzavření našeho Týdenní stacionáře v souvislosti s epidemií COVID-19. Velmi si Vašeho daru vážíme a jsme za něj vděčni.    

Tříkrálová sbírka 2021 v Diecézi plzeňské
17. prosince 2020 Diecézní charita Plzeň

Tříkrálová sbírka 2021 v Diecézi plzeňské

Ve dnech 1.–24. ledna proběhne v České republice tradiční Tříkrálová sbírka pořádaná Charitou Česká republika. Malí i velcí tři králové vyrazí v naší diecézi koledovat ve prospěch potřebných a na podporu charitních sociálních služeb a projektů. Místní charity a další zapojené organizace bedlivě zvažují, jaká opatření bude dle aktuální situace nutno přijmout pro ochranu zdraví koledníků i navštívených. Tři králové například budou nosit roušky a nebudou vstupovat do vnitřních prostor domů. 

Poděkování
11. prosince 2020 Články

Poděkování

Dnes jsme předali drobné dárky, které vyrobili klienti Sociálně terapeutických dílen FCH K.Vary, všem zaměstnancům z infekčního oddělení nemocnice v Karlových Varech. Velice si vážíme jejich obětavé práce v této nelehké době a tímto jim děkujeme. Dnes jsme předali drobné dárky, které vyrobili klienti Sociálně terapeutických dílen FCH K.Vary, všem zaměstnancům z infekčního oddělení nemocnice v Karlových Varech. Velice si vážíme jejich obětavé práce v této nelehké době a tímto jim děkujeme.  

Sbírka
19. listopadu 2020 Články

Sbírka

Je velmi krásné, že i v této nelehké době se najdou báječní lidé, kteří myslí na druhé a snaží se jim pomoci. Přesně takovými lidmi jsou majitelé JACK GRILL BARu Karlovy Vary ( www.jackgrillbar.cz ) , kteří uspořádali sbírku a její výtěžek v hodnotě 10 036,- Kč nám darovali. Tento dar bude rovným dílem rozdělen mezi Týdenní stacionář – certifikované pracoviště pro osoby s Alzheimerovou chorobou a Domov pro matky s dětmi v tísni Karlovy Vary. Velice Vám děkujeme a upřímně si Vašeho daru vážíme.  

Podzimní Sbírka potravin bude 21. listopadu, potravinové banky volají SOS
19. listopadu 2020 Diecézní charita Plzeň

Podzimní Sbírka potravin bude 21. listopadu, potravinové banky volají SOS

Tisková zpráva České federace potravinových bank a Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR | Kvůli zrušenému jarnímu kolu Sbírky potravin se dostaly zásoby v potravinových bankách na kritické minimum. Ke zlepšení stavu intenzivně přispívají jednotlivé obchodní řetězce svými dary a poskytnutím logistických kapacit. Koronavirová pandemie způsobila výrazný nárůst lidí, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.